Детройт с рекордна 20-та поредна домакинска победа в НХЛ

Детройт победи с 4:3 Филаделфия и изравни рекорда в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) от 20 поредни домакински успеха.

Рекордната серия от 20 поредни успеха у дома бе поставена от Бостън през сезон 1923/1930 и беше повторена от Флайърс през сезон 1975/1976.

В мача за подобряване на рекорда Детройт ще срещне на собствен лед отбора на Далас на 14-ти февруари. Йохан Францен донесе победата на Детройт с попадение в началото на трета част. Точни за Червените криле бяха още Павел Дацюк, Хенрик Зетеберг и Никлас Кронвал.

Капитанът Никлас Лидстрьом изигра своя мач номер 1550 само за един клуб, с което подобри постижението на легендата на Детройт - Алекс Делвекио. Това е втората най-дълга серия от мачове в историята на Червените криле, като рекордьор до момента е Горди Хауи с 1687 срещи. За Филаделфия Брейдън Шен вкара два гола, а Максим Талбот добави едно попадения.

Лидерът в реализаторската листа в НХЛ Евгени Малкин вкара два гола при победата на Питсбърг с 4:2 над гостуващия Тампа Бей. Малкин вече има 32 гола от началото на сезона. Крис Куниц и Крис Летанг добавиха всеки по един гол и две асистенции за "пингвините". За гостите и двата гола бяха дело на Стив Дауни.

Ню Йорк Рейнджърс победи Вашингтон с 3:2 и е начело в Източната конференция на Националната хокейна лига. Райън Калахан се разписа за пети път в последните четири дни. Той откри резултата през първата част, а след него се разписаха Райън Макдонах и Брендън Пруст.

Рейнджърс събраха 77 точки и се доближиха на точка от водача в редовния сезон Детройт. За Вашингтон Александър Сьомин и Джон Карлсън вкараха по една шайба.

В други мачове от НХЛ Сейнт Луис победи Сан Хосе с 3:0, Ню Йорк Айлендърс загуби от Флорида с 1:4, Анахайм се наложи като гост над Кълъмбъс с 5:3, а Далас отстъпи на Лос Анджелис с 2:4, информира БТА.