Детройт с лесна победа навън

снимка: www.hockeybeat.com

Детройт Ред Уингс се наложиха категорично като гости на Сент Луис с 5:0 в мач от редовния сезон на НХЛ. „Крилете" отбелязаха по един гол в първите две части и три попадения в заключителната третина.

 

След асистенция на Павел Датсюк, Томаш Копечки откри резултата. Отново Датсюк подаде и за второто попадение, което бе дело на Хенрик Зетеберг.

 

В последната част Детройт затвърди успеха си с три нови гола. Томаш Копечки асистира за попаденията на Крис Дрейпър и Валтфери Филпула, а Никлас Кронуал бе другият, който записа името си сред голмайсторите.

 

Победа оставя Детройт на второто място в Западната конференция, докато Сент Луис са 12-и.