Детройт дебютира с победа в Източната конференция

Отборът на Детройт направи успешен дебют в Източната конференция, след като победи гостуващия Бъфало с 2:1. Възпитаниците на Майк Бабкок направиха впечатляващ първи мач след преместването в Атлантическата дивизия на Националната хокейна лига през това лято.

Микаел Самуелсон и Павел Дацюк се разписаха в разстояние на 36 секунди в средата на първата част, а вратарят Джими Хауърд отрази 19 удара за успеха. Зегмус Жиргерсонс вкара почетното попадение за гостите 7:24 минути преди края, а Райън Милър спаси 32 удара, но това не беше достатъчно.

Колорадо разгроми гостуващия Анахайм с 6:1 в дебюта на новия си старши треньор Патрик Рой. Джейми МакГин се разписа на два пъти след подавания на привлечения под номер 1 в драфта на новаците Нейтън МакКинън.

Райън Райли и Стийв Дауни се отличиха с по гол и асистенция, Джон Мичъл и Мат Дюшен също вкараха, а Алекс Тангей завърши с три асистенции. Вратарят Семьон Варламов спаси 35 шайби и беше близо до "шътаут", но Якоб Силфверберг вкара почетния гол за гостите 7 секунди преди края.

Торонто се наложи над Филаделфия с 3:1 като гост и записа втора победа за сезона, след като 24 часа по-рано надделя и над Монреал с 4:3, припомня БТА.

Брейдън Шен откри резултата за домакините при числен превес в края на първата третина. Фил Кесъл, който празнуваше 26-и рожден ден, изравни във втората част, а с две попадения на Дейв Боланд в третия период гостите стигнаха до пълен обрат. Вратарят Джонатан Берние направи 31 спасявания в първия си мач като титуляр за Торонто.