Детински грешки в защита провалиха Лацио срещу Ювентус (ВИДЕО)

Отборът на Ювентус постигна пета поредна победа в Серия А, след като в първия и най-интересен мач от 15-я кръг надигра като гост Лацио с 2:0.

След този успех "старата госпожа" се завърна сред претендентите за титлата, въпреки ужасяващото начало на сезона. Към момента играчите на Масимилиано Алегри са на 5-та позиция с равен брой точки с Рома - 27, но "вълците" са с мач по-малко.

Слабият сезон за "орлите" пък продължава и те вече нямат победа в шест поредни мача, като имат едно единствено равенство в тези двубои. Те запазват 10-та си позиция с 19 пункта, но предстоят да бъдат изиграни и другите мачове от този кръг.

През целия двубой шампионите доминираха, като две грешки в защитата на домакините позволиха на Юве да поведе още в 7-та минута, а в 32-рата да удвои аванса си. През втората част гостите "убиха" темпото на игра и спокойно дочакаха края на срещата.

Срещата започна равностойно, но нулевото реми се запази само седем минути. Атака от ляво премина през Андреа Барзали, който центрира към наказателното поле. Топката не бе изчистена добре от Маурисио и попадна на крака на Пауло Дибала, който я центрира остро обратно във вратарското поле. Там тя се удари в тялото на Сантиаго Гентилети и влетя в собствената му мрежа за 1:0.

След 20-та минута домакините бяха тези, които владееха повече топката и дори изпълниха три поредни корнера, при които обаче така и не се намери кой да нанесе точен удар по посока вратата на Джанлуиджи Буфон.
Натискът на "орлите" обаче бе помрачен от новата звезда на "старата госпожа" Пауло Дибала, който се отчете с прекрасен гол. Бившият играч на Палермо получи топката на дъгата на наказателното поле. Без да се замисля той я вдигна във въздуха и от воле с външен фалц матира Федерико Маркети за 2:0.

Втората част започна по подобие на първата - равностойно. И двата тима опитваха да наложат натиск, но в същото време се защитаваха добре от атаките на противника. Домакините бяха по-дейният състав, като дори имаха основание да поискат дузпа в началото на вторите 45 минути, но така не бе отсъдена. В ситуацията Барзали спря непозволено Кишна, но без последствия за защитника и неговия тим.

Играта на "орлите" бе толкова разочароваща, че най-показателното нещо за това бяха точните им удари. Първият такъв дойде чак в 64-та минута, когато Сергей Милинкович - Савич отправи силен удар от дистанция, но право в ръцете на Буфон.

След 70-та минута домакините заиграха по-добре в нападение и все по-често започнаха да "поглеждат" към вратата на шампионите. На мястото си обаче винаги бе Джиджи Буфон, който контролираше нещата както при центриранията, така и при ударите от далечна дистанция.

Тази вечер любителите на италианския футбол отново ще са пред телевизорите, за да проследят поредния сблъсък на Калчото.

От началото на сезона Лацио трудно намира играта си и заслужено заема 10-та позиция с 19 точки. В последните 5 мача играчите на Стефано Пиоли нямат победа, като единствената спечелена точка е след 1:1 с Палермо. Преди това те претърпяха тежка домакинска загуба от Милан, както и от градския съперник Рома.

Ювентус също стартира доста слабо, като статистиката показа, че това е най-слабият старт на новия шампион от повече от 20 години и шансовете на "старата госпожа" да защити титлата си е минимален. Сега обаче тимът от Торино е в прекрасна серия, печелейки последните си 4 мача, сред които блестят успехите над градския съперник с гол в последната минута, както и минималното 1:0 срещу Милан.

За сега играчите на Масимилиано Алегри са на 5-та позиция с 24 пункта и изостават със седем от лидера Наполи.

За домакините на терена ще стартират Федерико Маркети, Душан Баста, Маурисио Крис, Сантиаго Гентилети, Стефан Раду, Лукас Биглиа, Марко Пароло, Сергей Милинкович - Савич, Рикардо Кишна, Антонио Кандрева и Мирослав Клозе.

Масимилиано Алегри е избрал да започне срещата с Джанлуиджи Буфон, Андреа Барзали, Леонардо Бонучи, Джорджо Киелини, Стефан Лихщайнер, Стефано Стораро, Клаудио Маркизио, Квадво Асамоа, Алекс Сандро, Марио Манджукич и Пауло Дибала.