Десподов дебютира срещу Милан, но вкусът е горчив

Футболист №1 на България Кирил Десподов дебютира за новия си клуб Каляри при разгромната загуба с 0:3 от Милан на "Сан Сиро". Двубоят бе от 23-ия кръг на Серия "А". Крилото влезе в игра в 75-ата минута на мястото на Артур Йоница, когато "росонерите" вече бяха решили изхода от срещата.

Попаденията за миланския гранд бяха дело на Лукас Пакета (22), Кжищоф Пьонтек (63), а Лука Чепители си вкара автогол в 8-ата минута.

С успеха Милан се върна на 4-ото място с 39 точки, докато Каляри е 15-и с 21 точки.

Първата по-добра ситуация за гол се откри пред "росонерите" в 8-ата минута, когато Алесио Краньо изби силен удар на Хакан Чалханоолу. Пет минути след това "росонерите" откриха резултата. Сусо получи топката в наказателното поле и стреля силно. Краньо изби топката, но право в своя съотборник Лука Чепители и кълбото влезе във вратата за 1:0.

В 22-ата минута домакините стигнаха до втори гол. Негов автор бе Лукас Пакета. Това бе дебютно попадение за бразилеца, който дойде на "Сан Сиро" през зимата. Той изскочи от втора позиция след центриране на Давиде Калабрия в наказателното поле и успя да вкара за 2:0.

До края на полувремето двата тима имаха по една добра възможност да се разпишат, но Кжищоф Пьонтек и Жоао Педро пропуснаха.

След час игра Жоао Педро направи фрапантен пропуск. Джидо Донарума изби удара на Леонардо Паволети, топката стигна до бразилеца, който обаче вместо в опразнената врата я прати в горната греда.

Три минути по-късно Краньо успя да избие удар на Чалханоолу. Топката обаче стигна го Пьонтек, който успя да я промуши през няколко защитници и вкара за 3:0.

След това Чалханоолу и Кутроне бяха близо до четвърти гол за Милан, но пропуснаха. Четвърт час преди края на мача в игра се появи Кирил Десподов, който замени Артур Йоница. Малко след това с пропуск се отчете и Сусо.