Деси Стоянова и Ния Димитрова с добро представяне на Световното

снимка: biathlonworld.com

Десислава Стоянова завърши 24-та в спринта на 7.5 км на Световното първенство по биатлон за девойки старша възраст, което се провежда в австрийския зимен център Обертилях.

Деси беше най-добрата от родните представителки в дисциплината и направи 5 грешки в стрелбата, като финишира за 26:16. минути. Именно повечето неточни изстрели на огневия рубеж я лишиха от още по-предно класиране в престижната надпревара.

Европейската шампионка и млад спортист номер 1 на България Ния Димитрова се нареди на 27-ма позиция с по-добра стрелба - 7 повалени мишени и крайно време 26:26.6 минути.

Стефани Попова и Бетина Благоева се наредиха съответно 57-ма и 68-ма от 70 финиширали участнички, като направиха по 4 пропуска.

Германката Лаура Далмайер спечели спринта с 23:08.2 минути, след като беше безгрешна на огневия рубеж.

При юношите старша възраст българинът Димитър Герджиков се нареди на 27-ма позиция с 2 пропуска, а Антон Синапов остана 42-ри с 5 грешки. Световен шампион в дисциплината стана руснакът Александър Логинов с 9 повалени мишени.

Утре ще се проведе преследването за юноши и девойки младша и старша възраст.