Дешан нетърпелив да срещне Челси на "Стамфорд Бридж"след седмица

галерия:

снимка: Reuters

Шампионът на Франция Олимпик Марсилия се изправя срещу първенеца на Острова - Челси във втория кръг от груповата фаза на тазгодишното издание на Шампионската лига след седмица, а наставникът на французите и бивш играч на „сините" Дидие Дешан гори от нетърпение да стъпи отново на лондонска земя.

 

„Нетърпелив съм да се завърна на „Стамфорд Бридж". Въпреки че стадионът е ремонтиран и по-голям, атмосферата и емоциите от миналото са още живи в мен", заяви френската легенда пред uefa.com. "Въпреки това трябва да сме максимално предпазливи срещу Челси. Мениджърът Карло Анчелоти разполага с около 20 национала в селекцията си и може да компенсира липсата на всекиго на терена".

 

„Без съмнение Шампионската лига е най-силния и престижен турнир в днешни дни. Но не само Челси иска да спечели трофея. Уважавам много Анчелоти и се възхищавам на работата му, но пристигаме в Лондон за победа", допълни Дешан.