Дешам: Изключително горд съм от класирането за четвъртфинал

Селекционерът на Франция Дидие Дешам сподели, че е много щастлив от играта на своите възпитаници по време на победата с 2:0 над Нигерия в осминафинал от Световно първенство 2014.

"Аз съм много щастлив и много горд, че сме част от осемте най-добри отбора. Играчите го заслужиха с оглед на представянето си от началото на турнира.

За мен и за моя щаб е неистина голямо удоволствие да имаме такъв отбор, да видиш как работи всеки ден. Това е щастието", коментира селекционерът.

Той отговори и на въпрос защо е било толкова трудно на тима да пробие защитата на Нигерия, след като първият гол падна в 78'. Франция пък заигра далеч по-добре в 61', когато на терена се появи Антоан Гризман.

"Един мач трае 90 минути. Срещу нас имахме силен отбор с голяма физическа сила. Трябваше да отговорим на тази битка. Можехме по-добре да започнем мача, но го завършихме добре.

През последните 15 минути имаше един отбор с повече динамика и с повече живост и един отбор на Нигерия с тежки крака", сподели още Дешам.