Десет от Черноморец сразиха Пирин в Бургас

снимка: chernomoretz.bg

Отборът на Черномроец постигна важна победа с 2:1 срещу гостуващият тим на Пирин в мач от шестия кръг на родната А ПФГ. Домакините от Бургас играха с човек по малко от 47', когато Нилтон Кардозо получи втори жълт картон и бе изгонен от терена.

Резултата в срещата откри Драги Коцев от тима на Пирин в 34'. Нападателят на гостите получи от Даниел Пеев и без колебание разстреля вратаря на противника.

Три минути по-късно обаче грешка на стража на "орлетата" позволи на Черноморец да изравни. Удар от свободен удар на Адриан Фернандес не бе отразен качествено от Веселин Ганев и притичалият Венци Бонев върна паритета в срещата.

Минути след почивката Кардозо от "акулите" получи втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко.

Това обаче не стъписа момчетата на Краси Балъков, а и самият треньор реагира адекватно на ситуацията. В игра се появи Дуду, който и реши изхода в полза на домакините с гол в 67'.

Днешния успех носи важни три точки на Черноморец, с които бургазлии повеждат на ЦСКА в спора за първото място, преди утрешното дерби на "армейците" срещу вечния съперник Левски.