Десет от Атлетик повалиха Севиля на "Катедралата"

Атлетик Билбао записа втори пореден успех в испанската Примера Дивисион, след като тази вечер баските надиграха с 2:1 Севиля на своя "Сан Мамес" в среща от 11-ия кръг.

Точни за Атлетик бяха Оскар де Маркос и Маркел Сусаета, докато за андалусците се разписа Алваро Негредо от дузпа дванадесет минути преди края.

През последните 15 минути домакините играха и с човек по-малко, след като Андер Ерера бе декориран с втори жълт картон.

Първата част се разви по брилянтен начин за баските, които се оттеглиха на почивка с аванс от две попадения.

Оскар де Маркос откри в 27', възползвайки се от асистенция на Ауртенече, а Маркел Сусаета удвои в добавеното време.

През втората част на "Катедралата" продължи да бъде интересно, а малко преди края бе отсъдена дузпа в полза на Севиля. Андер Ерера игра с ръка и получи втори жълт картон, а Алваро Негредо бе точен от бялата точка за 2:1.

До края гостите направиха опит да спечелят поне точка, но баската защита издържа на натиска. Така Атлетик събра актив от 14 точки и заема 12-а позиция в таблицата, докато Севиля остава 16-и с 11 пункта.