Дерменджиев: Жалко, че не взехме точка точно на "Анфийлд"

Старши-треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев демонстрира спокойствие и увереност след драматичния и незаслужено загубен мач на „орлите“ на „Анфийлд“ в дебюта им в Шампионска лига.

Както е известно, с меко казано спорна дузпа в 93-ата минута Стивън Джерард донесе победата с 2:1 на мърсисайдци пред препълнения им стадион, на който преобладаваха скандиранията на българските фенове на Лудогорец.

„Аз още при изтеглянето на жребия казах, че искаме да вземем точки и ще вземем точки“, започна Дерменджиев пред камерата на bTV Action. “Аз съм много доволен от играта на футболистите, видяхте как играха, на какъв стадион.

Свършихме си работата да неутрализираме играчите на Ливърпул, не оставихме много шансове за нападателите, въпреки че знаете какви са те, какъв е бюджета на Ливърпул. Футболът е такава игра, че като не си вкараш положенията е нормално да загубиш.

Имахме ситуация още при 0:0, която трябваше да отбележим (удара в гредата на Роман Безяк в 76-ата минута) и може би тогава щеше да бъде различно. С оглед на обстоятелствата съжаляваме за пропуснатата историческа за България спечелена точка, но може би ще почакаме още малко.

Резултатът е 2:1 и връщане няма, жалко, че не можахме точно на митичния „Анфийлд“ да спечелим първата точка. Не ни стигна минута, минута и половина, но в мен няма разочарование. Неразбирателство в края ни коства равенството, но такива неща може да се случат във футбола.

Важно е за мен, че работя с футболисти на европейско ниво и съм оптимист, че можем да преборим Базел за третото място и продължаване в Лига Европа. Реал е може би още по-велик отбор, за мен най-великият, но е добре за нас.

Виждате колко атаки имахме като гост на Ливърпул, ще играем така и срещу Реал Мадрид, видяхте, че играчите не се притесняват. Нека излезем на нашия стадион и да направим нещо много за България.

Дано хората оценят какво правим и ни подкрепят на нашия стадион, казвам нашия, защото това е българският стадион (Васил Левски)“, каза още Дерменджиев.