Дерик Роуз с нова контузия, носи ботуш като Коби

Редовният сезон в НБА приключва след малко повече от две седмици и определено един от най-щастливите от този факт е звездата на Чикаго Булс Дерик Роуз.

Още в началото на годината той получи контузия, която го извади от няколко двубоя на неговия отбор. След това се завърна, навлезе във форма, за да се контузи отново. Този път той изкара 13 мача без нито една минута на паркета, въпреки че състоянието му изглеждаше добро.

В крайна сметка той най-накрая се завърна миналата неделя в мача срещу Ню Йорк Никс в „Медисън Скуеър Гардън". Роуз бе тотално обезличен през първото полувреме, но беше феноменален през второто и успя да завърши срещата с 28 точки.

Това не помогна на неговия отбор и след невероятна игра на Кармело Антъни, включително две решаващи тройки в края на последната четвърт и продължението, Никс победи със 100:99.

По-лошите новини обаче дойде след мача. Оказа се, че Дерик Роуз е стъпил накриво по време на двубоя. Той все пак доигра срещата, но състоянието на талантливия плеймейкър не е добро.

В понеделник той е бил видян в залата на Чикаго Булс с предпазен ботуш на крака си. Все още не е сигурно колко време ще отсъства Роуз (и дали въобще ще пропусне мачове), но това определено не е добра новина за него и отбора, след като той се беше възстановил от разтежение в областта на слабините.

Друга звезда в НБА, Коби Брайънт, също е с подобен ботуш на крака си, за да се пребори с възпаление на пищяла на левия крак. Засега гардът на Лейкърс пропусна два мача, но не е сигурно дали ще играе срещу Сан Антонио.

Роуз пък най-вероятно ще пропусне двубоя в Чикаго довечера, където „биковете" излизат отново срещу Никс.