Дери Сити спечели Купата на Ирландия

Дери Сити спечели за пети път в своята история купата на Ирландия, след като на финала се наложи с 3:2 след продължения над Сейнт Патрикс Атлетик, информира БТА.

И двата отбора обаче печелят квота за турнира Лига Европа през лятото на 2013-а година. Два гола за победителите вкара Рори Патерсън, който се разписа за 2:1 в 69-ата минута, а след това в 105-ата реализира и победното попадение.

След нулева първа част Сейнт Патрикс поведе в 53-ата минута благодарение на гола на Шон О'Конър. След това Стюърт Грийсън в 55-ата и Патерсън обърнаха развоя до 2:1, но три минути преди края на мача Крис Фаган прати мача в продълженията.

Слиго Роувърс спечели шампионската титла на страната и ще играе в квалификациите в Шампионската лига, а в Лига Европа отиват Дрохида Юнайтед, Сейнт Патрикс Атлетик и Дери Сити.

Лимерик се връща в местната Висша лига след дългогодишно отсъствие и заема мястото на фалиралия отбор на Монахън Юнайтед.