Депортиво Ла Коруня се завърна с победа в испанския елит

Рики и Нелсон Оливейра помогнаха на Депортиво Ла Коруня да се завърне ударно в елита на испанския футбол, след като дългоочакваният мач срещу Осасуна завърши при резултат 2:0 на "Риасор", информира БТА. Друг новак в елита - Реал Валядолид, започна сезона с 1:0 над Сарагоса.

Райо Вайекано победи със същия резултат Гранада, но по далеч по-драматичен начин. Столичният клуб не успя дълго време да се разпише във вратата на гостите си, но го направи в петата минута на добавеното от съдията време след точен изстрел от пряк свободен удар на Роберто Трасхорас.

На зажаднелия за елитен футбол "Риасор", Депортиво не успя да вкара през първата част и остави развоя на мача за след почивката. В 53-ата минута Рики направи впечатляващ спринт по десния фланг на атаката и преодоля с удар в близкия ъгъл вратаря Андрес Фернандес, с което компенсира за изпуснатата лично от него дузпа минути по-рано.

Възпитаниците на Хосе Луис Олтра бяха притиснати от съперника си в следващите минути и трябваше да потреперят, но в добавеното време Оливейра се възползва от контраатака и прехвърли Фернандес за 2:0.

Освен Валенсия, само "Супер Депор" успя да спре доминацията на Реал Мадрид и Барселона за последните 16 години в испанското първенство. Отборът от Ла Коруня беше и редовен участник в евротурнирите до изпадането си във втора дивизия през 2011 година.