Депортиво изригна и прегази испански евробоец

Скромният и намиращ се в тежко финансово състояние отбор на Депортиво Ла Коруня постигна впечатляваща разгромна победа с 4:0 при гостуването си на Леванте във Валенсия.

Борещият се за оцеляване тим от Ла Коруня изненада специалистите, като нанесе крайно тежко поражение на един от представителите на Испания в европейските турнири - Леванте, който игра осминафинал в Лига Европа.

Депортиво се намира във великолепна форма, откакто отстъпи с 0:2 на Барселона на „Камп Ноу" в началото на март и вече записа четвърти пореден успех в Примера дивисион.

По този начин тимът, воден от Фернандо Васкес, дава сериозна заявка за оставане в елита, макар конкуренцията в дъното на таблицата да остава жестока.

Депортиво е на 16-та позиция към момента с актив от 29 точки, но само 2 го делят от Сарагоса, който е първият отбор под чертата. Също така отборът на Ла Коруня има мач повече от намиращите се под него в класирането Гранада и Сарагоса.

В 12-ата минута на срещата на „Суитат де Валенсия" Хуан Валеро откри резултата в полза на гостите. Пици покачи на 0:2 в 20-ата, а 8 по-късно Нелсон Оливейра направи разликата цели 3 попадения. В 92-ата минута Бруно Гама фиксира крайното 0:4.

Леванте вече втори пореден мач губи с катастрофална разлика от 4 гола, след като в предишния кръг беше надвит с 1:5 от Реал Мадрид.

Леванте се намира на 11-то място с 40 точки в класирането, като може да бъде изравнен по актив от Еспаньол с Мартин Петров в състава си.