Депортиво изненада неприятно Малага

Депортиво Ла Коруня сътвори истинска сензация в първия си мач за новата 2013-та година, като успя да надвие Малага с минималното 1:0.

Преди първия съдийски сигнал на „Риасор" домакините заемаха последната позиция в класирането на Примера Дивисион, докато Малага уверено гонеше фаворитите и се намираше на четвъртото място, което дава възможност за участие в Шампионската лига, само на две точки зад третия Реал Мадрид.

Въпреки това Депортиво нанесе първо поражение на Мануел Пелегрини и неговите футболисти за тази година и пето в шампионата до момента. От своя страна Ла Коруня записа едва третия си успех през сезона.

Депортиво започна много добре срещата и още в 6-та минута стражът на гостите Кабайеро трябваше да се намесва след удар на Бруно Гама. Малага се опита да противодества, но домакините бяха по-организираният отбор преди почивката.

Все пак в края на полувремето Хоакин можеше да изведе гостите напред в резултата, но не се възползва от една грешка в защитата на противника.

В 57-та минута падна единственото попадение в срещата. Негов автор стана Пици, който нахлу отляво в наказателното поле и с премерен удар реализира за 1:0.

До края на срещата футболистите на Малага имаха инициативата и владееха повече топката, но не успяха да застрашат сериозно Даниел Аранзубиа.

Успехът позволи на Депортиво да изпревари Осасуна на 19-то място, но тимът от Памплона е с мач по-малко. Малага пък остава на четвърта позиция, но вече е с равен брой точки с петия Бетис.