Денвър елиминира Ню Орлиънс след 4:1 победи

снимка: reuters.com

Отборът на Денвър Нъгетс се класира за полуфиналите на Западната конференция в НБА, след като се наложи с 4:1 победи над Ню Орлиънс Хорнетс. Късно снощи "златните буци" постигнаха нов успех, този път със 107:86 в собствената си зала "Пепси Център".

 

Над всички в срещата бе звездата на домакините Кармело Антъни, който се отчете с 34 точки и 3 асистенции. За Ню Орлиънс Дейвид Уест записа 24 т., а Предраг Стоякович завърши със скромните 12 т.

 

На полуфиналите в конференцията Денвър ще срещне тима на Далас Маверикс, които по-рано елиминира Сан Антонио Спърс.

 

В среща от Източната конференция, Атланта Хоукс победи Маями Хийт със 106:91 в петата среща от серията и взе аванс от 3:2 успеха. Дуен Уейд отново бе на нива за "горещите" след като отбеляза 29 точки, но те се оказаха недостатъчни. Следващият двубой е в Атланта.