Делев и Иса носят победата на Берое над Локомотив (Пловдив)

снимка: beroe.bg

Отборът на Берое постигна четвъртата си победа от началото на сезона в А група, след като на градския стадион в Стара Загора се наложи с 2:0 над тима на Локомотив (Пловдид). Точни за заралии бяха нападателите Спас Делев и Исмаил Иса.

С тази победа "зелените" вече са с актив от 17 точки от 11 мача и заемат 4-тото място, а "смърфовете" остават 8-ми с 11, но през следващите два дни предстои изиграването на останалите мачове от кръга.

През първите пет минути двата тима организираха по една атака пред двете врати, но без нищо по-опасно за двамата вратари. При първата по-добра възможност обаче Спас Делев бе на правилното място и изведе тима си напред. Нападателят бе изведен от Георги Божилов и Делев с бърза крачка изпревари защитата на "смърфовете" за 1:0.

Пет минути по-късно отново пред вратата на Локо настана истински ад. Първо Делев центрира към Божилов, който стреля с глава, но топката се отби в напречната греда. Последва извеждащ пас към Неманя Милисавлевич, който го остави очи в очи с Ясеин Ел Каруби, но и неговият шут срещна горната греда на пловдивчани.

До 30-та минута нивото на игра значиелно спадна и двете селекции не успяха да организират нищо по-опасно. 10 минути преди почивката Делев бе близо до бтори гол, след като топката бе центрирана към него от дясно. Нисичкият нападател засече много технично с пета топката, но Ел Каруби внимаваше и отрази удара.

В 40-та минута Божилов изби топката от краката на Люик Дюфо при една от атаките на Локо и последния посегна с ръка и удари играча на домакините в лицето. Последва моментален жълт картон, който обаче бе втори за халфа и той бе пратен по-рано под душовете.

Второто полувреме започна с повече владеене на топката от играчите на Петър Хубчев, но без нищо по-опасно за защитата на гостите. Постепенно заралии наложиха по-сериозен натиск и започнаха да отправят удари по посока на вратата на Локомотив, но Ел Каруби се справяше в ситуациите. В 65-тата минута Милисавлевич стреля от разстояние и стражът отрази. Спас Делев бе на място и вкара топката във вратата, но имаше засада в тази ситуация и тя правилно бе маркирана.

В 72-рата минута Владимир Зафиров позволи на Мартин Камбуров да се освободи в наказателното поле и капитанът на гостите отправи мощен удар от въздуха, но Благой Макенджиев изби в корнер. При последвалият ългов удар Берое изчисти и заформи бърза контраатака, при която топката стигна до Исмаил Иса, който със силен удар в близкия ъгъл матира Ел Каруби за 2:0 с дебютния си гол за "зелените".

За домакините на терена стартираха: Благой Макенджиев, Венцислав Василев, Иво Иванов (капитан), Владимир Зафиров, Веселин Пенев, Игор Джоман, Елиаш да Силва, Неманя Милисавлевич, Стивън Петков, Спас Делев и Георги Божилов.

Цветовете на бяло-черната фланелка бранеха Ясеин Ел Каруби, Пламен Крумов, Кирил Котев, Николай Димитров, Христо Стамов, Люик Дюфо, Оливие Боне, Бирсент Карагерен, Зоран Балдобалиев, Димо Бакалов и Мартин Камбуров (капитан).