
Аржентинецът Хуан Мартин дел Потро спечели един от най-очакваните сблъсъци от третия кръг на "Мастърс"-а в Индън Уелс, налагайки се в два сета над сензацията от Australian Open - Александър Долгополов.
Шампионът от US Open 2009 постигна успех с 7-6 (3) 6-3 над талантливия украинец, като по този начин се поздрави и с осма поредна победа от осем мача насам.
Първият път предложи така желаната здрава битка между двамата играчи, като той можеше и да приключи далеч по-рано, когато Дел Потро се оказа с пробив аванс за 5-3 в своя полза. Долгополов обаче намери сили да се върне в сета, довеждайки нещата до тайбрек, който в крайна сметка загуби.
Всичко за украинеца приключи във втората част, когато южноамериканецът бе далеч по-категоричен и даде само три гейма на своя опонент.
В четвъртия кръг Дел Потро ще се изправи срещу австриеца Филип Колшрайбер, който елиминира от надпреварата световния номер 4 Робин Сьодерлинг от Швеция. Колшрайбер се поздрави с успех от 7-6 (8) 6-3, с което и нанесе едва втора загуба на скандинавеца за 2011 г.
Сьодерлинг може да съжалява за допуснатото поражение, след като в първата част имаше аванс от два гейма за 5-3 в своя полза, преди обаче да допусне пълен обрат, а с това и да загуби мача.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ