Дел Потро се класира за четвъртфиналите

Водачът в схемата Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Сидни (Австралия) с награден фонд 434 250 долара.

Дел Потро разби поляка Лукаш Кубот с 6:4, 6:2 за 95 минути. Аржентинецът наниза 6 аса и не допусна пробив през цялата среща. За място на полуфиналите Дел Потро ще се изправи срещу Маркос Багдатис от Кипър, който обърна в драматичен мач участващия с "уайлд кард" представител на домакините Матю Ебдън с 3:6, 7:5, 7:6(3) след 2:12 часа игра.

Поставеният под номер 3 и финалист от 2010 година Ришар Гаске (Франция) отнесе италианеца Фабио Фонини с 6:2, 6:1 и на четвъртфиналите ще играе срещу квалификанта Денис Истомин от Русия.

Вторият в схемата Джон Иснър (САЩ) пък отпадна от сънародника си Боби Рейнълдс след 6:3, 4:6, 3:6. Иснър, който дебютира в турнира, наниза 20 аса, но допусна обрат в мача срещу квалификанта Рейнълдс. Така на четвъртфиналите американецът ще срещне друг квалификант Ярко Ниеминен (Финландия), който отстрани осмия поставен Радек Щепанек (Чехия) със 7:6(5), 5:7, 6:1.

Номер 4 Фелисиано Лопес напусна надпреварата във втория кръг. Испанецът загуби с 3:6, 4:6 от Жулиен Бенето (Франция). Миналогодишният финалист Виктор Троицки също отпадна. Поставеният под номер 5 сърбин загуби от руснака Алекс Богомолов-младши с 6:7(5), 4:6. Богомолов пък ще играе срещу Бенето на четвъртфиналите.