Дел Потро продължи към 1/4-финалите в Сан Хосе

галерия:

Шампионът на US Open от 2009 г. Хуан Мартин Дел Потро се класира на 1/4-финал на турнира в Сан Хосе, след като аржентинецът изкова успех в два сета над словака Лукаш Лацко - 6:1, 7:6 (1). 

 

Лацко бе равностоен противник на южноамериканеца единствено във втория сет, но слабата му игра в първата част не му даде шанс да се бори за нещо повече в срещата.

 

За място на 1/2-финалите Дел Потро ще спори с бившия номер 1 в световната ранглиста Лейтън Хюит (Австралия), който също спечели своя последен сблъсък. 

 

Хюит отстрани Брайън Дабул с резултат 2:1 сета - 3:6, 7:5, 6:3, а мачът между него и Дел Потро ще бъде общо трети между двамата до този момент. До този момент двамата имат разменени по един успех, след като първо австралиецът постигна успех на "Уимбълдън" през 2009 г., а Дел Потро се реваншира на турнира във Вашингтон.