Дел Потро продължава победния ход в Токио

Водачът в схемата Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) се класира за четвъртфиналите на силния турнир по тенис на твърди кортове в японската столица Токио с награден фонд 1,44 милиона долара.

Дел Потро, финалист през 2008-а година, победи сънародника си Карлос Берлок с 6:2, 6:2 за 66 минути.

Срещата се игра при затворен покрив на централния корт поради дъжд, уточнява БТА.

Номер 7 в световната ранглиста Дел Потро направи четири пробива и 5 аса и в спор за място на полуфиналите ще играе срещу Александър Долгополов от Украйна.

Долгополов отстрани номер 8 Янко Типсаревич (Сърбия) с 6:3, 7:6(2). Шампионът от 2009 година Жо-Вилфрид Цонга (Франция) отпадна във втория кръг.

Поставеният под номер 2 Цонга загуби от хърватина Иван Додиг с 4:6, 6:7(5). Осмият в световната ранглиста имаше проблеми с коляното.

"Не мога да кажа, че съм шокиран от резултата. Когато играеш на един крак и половина, а не на два, всичко може да се случи", коментира Цонга.

Полуфиналистът от 2005-а година Ярко Ниеминен (Финландия) също достигна до четвъртфиналите след успех над петия поставен Михал Пжисежни (Полша) с 6:7(4), 6:4, 6:2.

Третият в схемата и финалист от миналата година Милош Раонич (Канада) наниза 24 аса при победата си в първия кръг над Го Соеда (Япония) с 6:4, 7:6(0).

Канадецът ще играе във втория кръг срещу Жереми Шарди (Франция), който се наложи над Марко Куидинели (Швейцария) със 7:6(2), 3:6, 7:6(6).