Дел Потро надви Цонга след два тайбрека в Шанхай

снимка: БГНЕС

Хуан Мартин Дел Потро запази своите шансове за излизане от "златната" група на Мастърса в Шанхай, след като надви французина Жо-Вилфред Цонга със 7-6, 7-6. Двамата тенисисти се нуждаеха от задължителна победа, за да продължат борбата за класиране на полуфиналите, тъй като загубиха първите си срещи и това направи мачът между тях изключително интересен и оспорван.

 

20-годишният аржентинец започна страхотно срещата и успя да пробие сервиса на своя съперник още в първия гейм. Малко по-късно обаче Цонга успя да отвърне на удара и изравни резултата. Последва ожесточена борба, резултатът се движеше гейм за гейм и се стигна до тайбрек. В него Дел Потро се оказа по-концентриран и го спечели със 7-4.

 

Вторият сет се разви по идентичен начин. Двамата противници си размениха по един пробив, след което последва равностойна игра и нов тайбрек. Дел Потро отново се оказа с по-здрави нерви и след успех със 7-6 в решителната част триумфира с крайната победа. 

 

В момента се играе другата среща от същата група между Николай Давиденко и Новак Джокович, които са с по една победа след първия кръг.