Дел Потро на финал в Токио

Водачът в схемата Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) се класира за финала на силния турнир по тенис на твърди кортове в японската столица Токио с награден фонд 1,44 милиона долара.

Дел Порто наниза 12 аса при победата над шестия поставен Николас Алмагро (Испания) със 7:6(7), 7:6(1) за 1:50 час.

Двамата си размениха по един пробив в двубоя. Аржентинецът ще срещне на финала номер 3 Милош Раонич (Канада), който отстрани Иван Додиг (Хърватия) със 7:6(4), 6:1 за 83 минути.

Дел Потро ще търси трета титла за сезона след победите в Ротердам и Вашингтон.

22-годишният Раонич спечели шест поредни точки в тайбрека срещу Додиг, загуби само един гейм във втория сет и записа 12 аса. Канадецът, 11-и в световната ранглиста, достига до финала на турнира в Токио за втора поредна година.

Раонич отстъпи миналата година в спора за титлата от Кей Нишикори (Япония), който вчера загуби от Алмагро на четвъртфиналите, припомня БТА.