Дел Боске връща Сена в титулярния състав на Испания

снимка: БГНЕС

Националният треньор на Испания, Висенте Дел Боске, възнамерява да върне полузащитника на Виляреал, Маркош Сена в титулярния съства на "Ла Фурия Роха", твърдят различни източници от иберийския полуостров. Испания гостува на Белгия утре вечер в квалификационна среща за Мондиал 2010.

 

Капитанът на "жълтата подводница" ще замени играчът на Ливърпул, Шаби Алонсо в центъра на терена, където ще има задачата да спира бързите атаки на белгииците.

 

Освен родения в Бразилия, Сена в състава ще се завърне и възстановилия се от контузия Раул Албиол, който ще заеме мястото на Хуанито.

 

Най-големият проблем на Испания, обаче, може да се окаже теренът на "Кинг Бадуин". Според Дел Боске тревата на игрището е все още твърде мека за мач от толкова високо равнище, въпреки, че Белгия вече игра на стадиона. Само преди няколко дни "червените дяволи" посрещнаха Армения.

 

Самите домакини, също критикуваха състоянието на терена, като заявиха, че: "ще е срамно да посрещнем европейските шампиони при това лошо състояние на тревната настилка.