Дел Боске: Не искаме повече грешни решения

Селекционерът на Испания Висенте дел Боске не се е отчаял, въпреки поражението с 1:5 от Холандия в първия мач от груповата фаза на Световното първенство 2014.

63-годишният специалист опитва да гледа позитивно на ситуацията след петте попадения, получени в срещата със световния вицешампион.

"Не съм задължен да идвам в залата за пресконференции днес, но смятам, че това е нормално. Правили сме това доброволно и в други ситуации. Това не е решаващо поражение, това е единичен случай.

Предстои ни друг мач и можем да направим промяна или две, но сега не е моментът да говорим точно за това. Ще помислим отново. Не искам да взимаме грешни решения. Имаме време до сряда", заяви Дел Боске.

Той защити вратаря Икер Касияс, който не изигра най-силния си мач срещу Холандия и носи вина за две от попаденията на "лалетата".

"Икер търси вината в себе си за някои неща, но той знае, че всички са виновни. Направи всичко в името на преодоляването на тази загуба. Прояви се като истински капитан. Разговорът беше полезен.

Миналата нощ се усмихвах, но бях много тъжен вътре в мен. В първите 40 минути се представихме добре, но през второто полувреме нещата стояха по съвсем друг начин. Трябва да се справим със ситуацията. Трябва да прочистим главите си, защото идва следващият мач", каза още Дел Боске.

Във втория си двубой от група В на Мондиал 2014 Испания ще играе срещу Чили.