Деко: Да спечелиш Премиършип е по-лесно, отколкото Шампионската лига

галерия:

снимка: chelseafc.com

Португалският плеймейкър на Челси Деко Соуса сподели мнение, че за неговият отбор ще бъде по-лесно да триумфира в Премиършип, отколкото да стигне до златните медали в Шампионската лига.

 

"Сините" са лидер на домашната сцена, но голямата цел на лондончани си остава първи в тяхната история триумф в най-комерсиалния клубен турнир на Стария континент. Самият Деко може да се похвали със сериозен опит в това отношение, след като успя да спечели надпреварата с два различни отбора през кариерата си - Порто и Барселона.

 

"Челси е един от клубовете, които имат сили да спечелят Шампионската лига. Също както Манчестър Юнайтед, Барселона, Реал Мадрид или Арсенал", коментира бразилецът с португалски паспорт.

 

"Но да триумфираш в Шампионската лига е по-трудно, отколкото във Висшата лига. В Премиършип винаги ще спечелиш, ако си най-добрият отбор в страната. Докато в Шампионската лига може да се случи така, че да не успееш да стигнеш до върха, дори да си най-силният тим от всички. Може да се случи така, че да играеш добре, но да допуснеш гол или просто да нямаш късмет", добави Деко.