Децата на Левски и Славия отпаднаха още на осминафиналите

снимка: levski.bg

Само една софийска школа класира отбор на четвъртфиналите на турнира за Купата на БФС за деца (родени 1999 г) и това е ЦСКА.

Отборите на Левски, Славия, Локомотив (Сф) и Септември напуснаха турнира още на осминафиналите при най-малките, които се играха днес. Утре и в четвъртък са срещите от същия етап при 16-годишните и при 18-годишните. Както е известно, турнирите за Купата на БФС се провеждат в т.нар междинни възрасти и заместват републиканските първенства. Берое нямаше никакви проблеми при гостуването си на резервното игрище в квартал Надежда и вкара по два гола във всяко полувреме за крайното 4:0.

Централният им нападател Михаил Димитров предизвика защитник на домакините да си вкара автогол още в 4-ата минута, а през второто полувреме оформи крайното 4:0. Локомотивската школа обаче днес имаше и повод за радост, тъй като родените през 1997-а година също играха.

Те разбихи с 8:0 Аристон (Русе) като по два гола отбелязаха Никола Димитров и Георги Красимиров. Срещата се игра днес, тъй като русенският клуб Аристон използва един транспорт за двата си състава. По-малките от дунавския град отстъпиха малко по-рано днес на ЦСКА с 1:2.

Момчетата от Левски (родени 1999 г) също напускат турнира, след като бяха отстранени от Векта (Пловдив) след изпълнение на дузпи. В Бургас на стадион Черноморец малките акули разгромиха Спартак (Плевен), като особено красив беше втория гол, реализиран от Сашо Маляков.