Дебютант донесе победата на Лудогорец срещу лидера в Румъния

Подгласникът на ЦСКА начело в родната "А" група Лудогорец победи с 2:1 лидера в румънското първенство Динамо (Букурещ) в контролна среща, играна на "Лудогорец Арена" в Разград.

Дебютантът в състава на Лудогорец Кристиян Кабаселе донесе успеха на тима с попадение в добавеното време на мача. Преди това Марселиньо даде преднина на тима от Разград, а Мариуш Никулае изравни за гостите, информира БТА.

Срещата пропусна един от основните играчи на Лудогорец Емил Гъргоров поради контузия. Дебют за разградчани направиха Юри Травнер, Сувад Грабус и авторът на на втория гол Кристиян Кабаселе. Динамо пък игра без осем от титулярите си, повикани в националните отбори.

Това позволи на Лудогорец не само да бъде равстоен на своя съперник, но и да го превъзхожда през по-голямата част от мача. В 38-а минута домакините получиха право да изпълнят дузпа за нарушението срещу Мирослав Иванов, но ударът на Светослав Дяков от бялата точка срещна напречната греда и излез в аут.

Лудогорец доминираше преди почивката, като освен пропусната дузпа, с пропуски се отличиха бразилците Марселиньо и Кишада, както и Иван Стоянов. Все пак разградчани заслужено поведоха в резултата три минути след почивката след гол на Марселиньо, който проби в наказателното поле и прати топката в мрежата с точен удар по тревата от 10 метра.

Противно на хода на играта гостите от Букурещ изравниха с гол на Мариуш Никулае, който се разписа в 67-а минута с глава.

В добавеното време на мача обаче Кристиян Кабаселе бе изведен зад защитата на Динамо и с лекота реализира победния гол за Лудогорец.

Съставът на Лудогорец: Голубович (74-Михайлов), Минев (68-Шоко), Барт, Гулдан, Травнер (80-Грабус), Генчев (90-Дюлгеров), Дяков, Кишада (74-Кабаселе), Марселиньо, М. Иванов (61-Атанасов), И. Стоянов