Давиденко предпочита за противник в Шанхай Мъри пред Федерер

снимка: БГНЕС

Руснакът Николай Давиденко заяви след класирането си за полуфиналите на финалния "Мастърс" в Шанхай, че предпочита да играе в Топ 4 срещу Анди Мъри, вместо срещу Роджър Федерер.

 

Давиденко надви по-рано днес Хуан Мартин Дел Потро и ще играе в следващия етап с победителя от другата група. Световният номер пет, който остана втори в своята група, заяви:

 

"Мъри играе много добър тенис в момента. Аз обаче имам много по-добри резултати срещу него, като тази година двамата си разменихме по една победа. Срещу Федерер обаче нещата стоят по много по-различен начин. Балансът ми срещу него е 0 победи и 12 загуби. Никога не съм го побеждавал! Така че срещу Мъри имам по-голям шанс и се надявам да се падна точно срещу него.

 

Федерер не играе най-добрия си тенис, но човек никога не знае. Той може да бъде съвсем различен тенисист на следващия ден", каза руският тенисист.