Давид vs Голиат! Верея наведе Лудогорец

Голяма изненада хвърли непретенциозният, но много нахъсан тим на Верея. Старозагорчани, които са известни с това, че нямат нито 1 фен, биха хегемона Лудогорец с 2:1 на своя "Трейс Арена". Така интригата за титлата в елита се завърна с пълна сила и всичко ще почне почти от нулата, защото ЦСКА-София ще се доближи само на точка от разградчани, ако тази вечер се справи у дома със Септември. Верея пък измести Ботев от петото място и вече има 29 точки.

Лудогорец се хвърли в атака още от първата минута и с преса в половината на противника си осигури топката и позиционното предимство. Това обаче не водеше до някакви сериозни опасности пред стража Пламен Колев. Напротив - домакините контраатакуваха умело и показа класа. Така се стигна до хубава акция отдясно за Верея в 12-ата минута. Тогав Исмаил Иса се озова на добра позиция и засече топката в мрежата зад Хорхе Броун от упор.

Лудогорец отвърта с греда след удар с глава на Пластун. КОлегата на украинеца в зашита Козмин Моци изравни резултата в 25-ата минута. Той засече от воле изчистена от защитата топка и направи безпомощен стража на Верея - 1:1.

До края на първата част играчите на Димитър Димитров пропиляха няколко отлични възможности за гол, но на почивката резултатът бе непроменен.

През втората част Верея действаше на контраатаки, а Лудогорец непрестанно натискаше. Вратарят Пламен Колев обаче се отличи със страхотни намеси. Пропуски направиха Пластун, Кешерю и Вандерсон. Румънският нападател имаше и основателни претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена.

Изненадващо в 83-ата минута тимът на Илиян Илиев излезе напред в резултата. Домакините направиха многоходова атака, Бен Джемия стреля, вратаря на Лудогорец изби, но бе безпомощен при добавката на Керкар - 2:1.

До края Пламен Колев отнбово показа чудесен рефлекс и отказа нападателите на Лудогорец. В крайна сметка Верея шокира шампионите и спечели победата.