Давид Гофен стана вторият белгиец с ATP титла

Белгиецът Давид Гофен спечели първа титла в кариерата си, след като триумфира на турнира по тенис за мъже на червени кортове в австрийския курорт Кицбюел с награден фонд 485 760 евро.

На финала Гофен победи представителя на домакините и номер 5 в схемата Доминик Тийм с 4:6, 6:1, 6:3 за близо два часа игра.

Гофен, номер 78 в световната ранглиста, записа 20-а поредна победа след загубата си в първия кръг на Уимбълдън. Той спечели три турнира "Чалънджър" през юли.

След като загуби първия сет и след 1:1 във втория Гофен спечели седем поредни гейма, за да поведе с 2:0 в решителната трета част. Той направи четвъртия си пробив в мача в последния гейм, за да спечели двубоя.

Двамата тенисисти играха за пръв път в кариерата си на финал на турнир от ATP.

Гофен е първият белгиец, който печели надпревара на ATP след Ксавие Малис през 2007-а година в Делрей Бийч, посочва БТА.