Давид Ферер шокира Надал в Париж

Защитаващият титлата си Давид Ферер (Испания) се класира за финала на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 3,2 милиона евро.

Поставеният под номер 3 Ферер елиминира водача в схемата Рафаел Надал (Испания) с 6:3, 7:5 за 1:38 час. 31-годишният испанец допусна само един пробив, а направи 3 срещу световния номер 1 и записа едва пета победа от 25 мача срещу Надал.

В спора за трофея Ферер ще срещне утре номер 2 Новак Джокович (Сърбия). По-рано днес Джокович записа 16-а поредна победа, след като се наложи над Роджър Федерер (Швейцария) с 4:6, 6:3, 6:2.

Ферер направи пробив и поведе с 3:1 в първия сет, който спечели с 6:3. Във втората част миналогодишният шампион взе аванс с 2:1 след втория си пробив в мача, но Надал изравни 5:5.

Още в следващия гейм последва нов пробив за Ферер, който при свой сервис стигна до крайния успех. Надал направи много непредизвикани грешки и изглеждаше уморен.

"Това е може би най-добрият ми мач за сезона. Изиграх силен двубой и знаех, че за да победя Рафа трябва да дам най-доброто от себе си. Може започнах малко нервно с повече грешки от обикновено, а във втория сет беше много трудно. Бях разочарован, че не успях да спечели мача при 5:4 и мой сервис", заяви Ферер след двубоя.