Давид Ферер с четвърта титла в Окланд

Испанецът Давид Ферер спечели за трета поредна година турнира по тенис в Окланд (Нова Зеландия). Поставеният под номер 1 Ферер се наложи на финала над втория в схемата Филип Колшрайбер (Германия) със 7:6(5), 6:1 за 79 минути игра.

Така 30-годишният испанец заслужи трофея за четвърти път в кариерата си и така изравни рекорда на австралиеца Рой Емерсън от 60-те години на миналия век, посочва БТА.

Колшрайбер, който триумфира в надпреварата през 2008 година, имаше превъзходство в началото. Той проби за 5:4, а след това пропиля сетбол при собственото си подаване в десетия гейм, преди Ферер да успее да изравни. В последвалия тайбрек испанецът направи ранен "мини-пробив" и удържа аванса си до края.

Във втората част играта на Колшрайбер се срина. Той поведе с 1:0, но загуби следващите шест поредни гейма, а с това и мача.

Така Ферер, който триумфира в Окланд за първи път през 2007 година, взе 19-а титла в кариерата си.