Давид Ферер отпадна на 1/4 финалите в Ница

Поставеният под номер 1 в схемата Давид Ферер (Испания) отпадна на четвъртфиналите на международния тенис турнир във френския град Ница с награден фонд 450 000 евро. Ферер загуби от Александър Долгополов (Украйна) с 4:6, 6:1, 5:7 за близо два часа. В решителния трети сет след 6:5 Долгополов направи пробив и стигна до успеха. На полуфиналите съперник на Долгополов ще бъде Виктор Ханеску (Румъния), който отстрани Робин Хаас (Холандия) с 6:2, 2:0 и отказ на Хаас поради контузия.

Испанецът Николас Алмагро също се класира за полуфиналите. Алмагро, който е номер 3 в основната схема, се наложи над сънародника си Пабло Андухар с 6:1, 6:4 за 82 минути., предаде БТА. На полуфиналите испанецът ще играе с номер 2 в схемата Томаш Бердих (Чехия), който победи Ернестс Гулбис (Латвия) с 6:1, 6:4 за 1:24 часа.