Давид Ферер изравни резултата за Испания

Световният номер 5 Давид Ферер запази надеждите на петкратния шампион Испания да защити трофея от турнира за Купа "Дейвис" (неофициално световно отборно първенство по тенис).

В първия за деня сингъл Ферер победи Томаш Бердих с 6:2, 6:3, 7:5 за 2:25 часа и изравни резултата във финала срещу Чехия на 2:2 победи. Трофеят ще се реши в последния мач между Радек Щепанек и Николас Алмагро.

Давид Ферер постигна шеста победа в девет мача срещу Бердих, а Испания има четири титла в турнира за последните пет години. Испанецът поведе с два сета, след като направи три пробива. В третата част Ферер поведе с пробив с 3:1, но Бердих изравни - 4:4.

Испанецът направи решителен пробив в 11-ия гейм и при свой сервис стигна до успеха при първия си мачбол. Ферер, който записа 76-та си победа за годината, наниза 8 аса, срещу 11 за Бердих. Чехът направи 35 непредизвикани грешки. Испания играе на финала без контузения Рафаел Надал.