Дарън Бент донесе точка на Вила срещу У.Б.А.

Отборите на Астън Вила и Уест Бромич Албиън завършиха наравно 1:1 в единствения неделен двубой от 6-ия кръг на Премиър лийг.

През първото полувреме зрителите на „Вила парк" не видяха голове, но в 52-ата Шейн Лонг даде аванс на гостите. В 80-ата обаче Дарън Бент, който се появи на терена през вторите 45 минути, донесе точката на Вила.

По този начин бирмингамци се закрепиха на 15-а позиция с актив от 5 точки, докато Уест Бромич Албиън изненадващо заема 6-ото място с 11 точки.

Срещата започна по-добре за домакините, като в 3-ата минута Агбонлахор направи чудесен рейд по лявото крили и центрира успоредно на голлинията, но там с топката се разминаха и Бентаке, и Олсон. В 10-ата пък Кларк проби отлично в наказателното поле, където бе спрян от МакАули. Домакините искаха да бъде отсъдена дузпа, но сигнал не последва.

От своя страна пък Шейн Лонг можеше да открие резултата, но ударът му с глава отблизо излезе в аут. Двата отбора продължиха да разменят опасни атаки, но в 40-ата минута Фостър трябваше да се намесва решаващо, след като Холман шутира силно, топката се отклони от защитник на гостите, но вратарят реагира бързо и изби.

Второто полувреме пък започна с отменен гол за У.Б.А. Първо защитниците избиха топката от краката на Лонг, но тя попадна в Мулумбо. Той разигра добре със Золтан Гера, който го изведе добре на крилото. Халфът центрира в наказателното поле и Лонг засече във вратата, но страничният рефер вдигна флага си за засада.

В 52-ата обаче Морисън направи чудесен пробив и центрира перфектно към Лонг, за когото остана единствено да засече топката отблизо във вратата - 0:1 за Албиън.

Вила се хвърли в бесни атаки, като Флаар и Бенет пропуснаха от добри позиции, а Н'згобия стреля в аут от 15 метра. Тамаш пък можеше да се разпише в 63-ата минута, но Гузан успя със сетни усилия да избие в корнер.

В 80-ата минута обаче домакините стигнаха до равенството - след изпълнение на корнер защитниците на гостите не се ориентираха добре и поднесоха топката на резервата Бент. Без да се колебае нападателят стреля мощно с десния си крак по земя и отбеляза за 1:1.

До края на срещата двата отбора отправиха няколко опасни атаки, като Бент и Агбонлахор се отчетоха с пропуски за домакините, а Морисън пропусна чисто положение пред вратата на Гузан.