Дания спря тока на младежите в Стара Загора

Въпреки близо 25-минутното закъснение на второто полувреме младежките национални отбори на България и Дания изиграха оспорвано дерби, което гостите спечелиха драматично с 3:2 на стадион „Берое“ в Стара Загора.

Проблем с електричеството на стадиона причини сериозно забавяне на срещата на почивката. Срещата се доигра, въпреки че електрозахранването не беше възстановено напълно и има[ше част от терена, на която бе по-тъмно. Двубоят пък започна със 7-минутно закъснение заради проблем с мрежата на една от вратите.

Юсуф Поулсен даде ранен аванс на гостите в 8-ата минута, пронизвайки родния голкипър Георги Китанов за 0:1. „Лъвчетата“ на Михаил Мадански обаче успяха да осъществят пълен обрат в резултата още преди почивката.

Едисон Йорданов се разписа за 1:1 в 19-ата, с което наниза втория си гол с националната фланелка в квалификациите за Европейското първенство. Милен Гамаков откри головата си сметка за младежкия представителен тим с хубаво попадение за 2:1 в 39-ата минута.

ea319a3a-d79e-6839-0099-0a1ae53ce3e3

За съжаление на „лъвчетата“, те допуснаха елементарен изравнителен гол за 2:2 в 53-ата минута. Пиер Хойберг центрира от пряк свободен удар, а непокритият в малкото наказателно поле Яник Вестергор не пропусна с глава от близо да се разпише.

Отново Поулсен попари зрителите на стадиона с победния си гол в 87-ата минута, с което „червеният динамит“ си тръгна с пълен актив от Стара Загора.

До края на редовното време и двата тима имаха възможности за нов гол. Николай Томсен и Асен Георгиев с красиви и мощни изстрели видяха как гредите им попречват да реализират ново попадение за отборите си.

7ce48d9f-4348-1802-f67a-f324a13c9381

В 83-ата минута Симеон Славчев изпусна великолепна възможност в наказателното поле на гостите и не успя да донесе драматичната победа на България. Иначе халфът на Литекс прави страхотен сезон за клуба си, като от 17 мача се е разписвал цели 10 пъти.

Малко по-късно домакините бяха изпепелени от победния гол на Поулсен, който на практика елиминира и най-илюзорните ни шансове за класиране.

Така България остава на 4-то място в квалификационна Група 2 с актив от 8 точки след 7 мача. Дания е с 14 пункта и мач по-малко, излизайки като лидер пред Русия с 13 точки от 6 срещи, докато 4-ият Естония е само идентичен актив на нашия, като тимът има 2 мача по-малко.

5f276a36-060b-2d52-5ee8-9826fdad771c

Футболист номер 1 на България за 2012-та година Георги Миланов започна сред титулярите на Михаил Мадански в срещата, но иначе селекционерът имаше доста проблеми в избора си на единайсеторката.

Скандалите с отбори, които не желаят да пуснат играчите си в младежкия отбор продължиха и днес, след като Берое отзова Иван Горанов и дори прати кола, за да прибере футболиста без знанието на Мадански.

На 19-ти ноември България приема Словения отново в Стара Загора в търсене на задължителна победа, макар шансовете за класиране на Европейското първенство на „лъвчетата“ да са илюзорни.