Дания разнищи Малта и ни прати 4-ти в групата

Датският национален отбор постигна изразителна победа с 6:0 над гостуващия Малта и измести България от второто място в класирането на Група В на световните квалификации.

„Червеният динамит" обаче няма да се класира на баражите, защото ще се превърне в „най-слабия" втори отбор и ще гледа Мондиала в Бразилия единствено по телевизията. За наше съжаление Дания и Чехия успяха със силен финален спринт да изместят „лъвовете" от топ 3 в крайното класиране.

Италия е недостижим лидер с 21 точки преди последния си мач у дома срещу Армения, а Дания заема официално втора позиция с 16 пункта. Чехия е с 15 точки след неприятното поражение, което нанесе на българския национален отбор.

България приключва една от иначе най-успешните си световни квалификации на 4-то място в Група В с актив от 13 точки. „Лъвовете" дори могат да бъдат изместени на 5-то място от Армения, ако тимът победи като гост Италия в последния мач от програмата. Малта е твърдо на дъното с 3 точки.

Мортен Расмусен вкара два гола (9-та и 75-та минута), както и капитанът Даниел Агер (11-та и 39-та минута) за победата на датчаните в срещата с Малта. Андреас Бийланд се разписа в 28-ата, а Ники Биле Ниелсен оформи крайното 6:0.