Дания оцеля срещу Швеция и още мечтае за Евро 2016 (ВИДЕО)

Суперзвездата на шведския национален отбор Златан Ибрахимович за първи път в кариерата си отбеляза гол срещу скандинавския съперник Дания, но „Тре кронур“ не можа да вземе сериозен аванс в един от най-интригуващите баражи в квалификациите за Евро 2016.

Швеция победи с 2:1 на стадион „Френдс Арена“ в Солна, но заслужаваше да се оттегли с чиста преднина и можеше дори да отбележи повече голове. Вместо това, датчаните запазиха шансове за реванша на 17 ноември, след като стигнаха до много ценно попадение на чужд терен.

Емил Форсберг откри резултата в самия край на първото полувреме, а капитанът Ибрахимович превърна дузпа във втори гол за „трите корони“ в 50-ата. Вместо да стигнат до трето попадение, шведите допуснаха Николас Йоргенсен да намали на 2:1 в 80-ата минута.

Въпреки това, Швеция постигна първата си победа над Дания от 2000 година насам, след като в предишните пет мача дори не бе отбелязала гол срещу регионалния си съперник. Наставникът на Дания Мортен Олсен води тима си от 2000 година и го е класирал на четири големи първенства, но сам призна, че кампанията за Евро 2016 ще му бъде последна, така че реваншът – 105-ия дуел между двете страни – може да му бъде финалният двубой начело на „червения динамит“.

Sweden 2-1 Denmark, Highlights Nov 13, 2015by HereWeBet