Даниел Пеев: Пирин ще играе по-освободено

снимка: pirinfc.com

Даниел Пеев е един от най-постоянните футболисти на Пирин. Той игра много силно и в мачовете с ЦСКА и Левски за купата. Срещу червените вкара от дузпа, след това донесе победата 1:0 над Пирин в полуфинала. Ден преди финала с Литекс Пеев даде пресконференция.

 

Даниел, станахте герой в полуфинала срещу Левски, когато вкарахте единствения гол. Можете ли да направите същото и срещу Литекс?

 

Не знам дали ще има подобен приз, но предпочитам да не съм герой, а Пирин да спечели. Колкото и клиширано да звучи, всички индивидуални награди се дължат на съотборниците и треньорите. Наджи Шенсой е много добър треньор, всички са доволни от работата му.

 

Опасявате ли се, че Литекс може да получи съдийска помощ?

 

На мнение съм, че в българския футбол има добри съдии. Гриша Ганчев е честен и почтен човек, който дава много пари за футбол. Колкото повече хора като него има, толкова по-добре. Едва ли Ганчев ще се занимава с такива неща - да хваща съдии. Според мен реферът ще се справи с двубоя и няма да има скандали. Този мач е от огромно значение за Литекс и те знаят, че трябва да победят на всяка цена. Изпуснаха третото място и този турнир е единственият им шанс за Европа. Ние ще играем по-освободено от съперника.

 

Нямаше ли да е по-добре финалния мач да е на стадион "Васил Левски"?

 

Всички знаем, че усещането да играеш на националния стадион е по-различно от всички останали. Преценили са, че финалът ще е на Герена и ние ще се съобразим с решението. "Георги Аспарухов" също предлага добри условия за футбол, има много добро тревно покритие. И ние, и Литекс сме провинциални отбори и не сме свикнали да играем на тези стадиони, равнопоставени сме. Целта ни е една съща, и ще я преследваме с всички сили. Няма голямо значение дали срещата е на "Васил Левски", или на "Георги Аспарухов".

 

Какво означава за вас признанието за футболист на кръга?

 

Г-н Михов каза, че догодина заедно със статуетката ще се дават пари и плазми. Според мен уважението е по-важно от всичко останало и се печели много по-трудно от парите. От сърце желая на Михов да ми връчи и Купата на България. В началото на сезона някои хора ни предричаха изпадане от групата, но ние стигнахме финал. Ще е интересен двубой, ще видим кой ще играе в Европа. Нищо не е решено предварително.

 

Играе ли Пирин феърплей?

 

Омръзна ми да се обсъжда тази тема. Несериозно е да се говори, че Пирин е дал мача на Ботев. Те нямат пари да платят на собствените си футболисти и са затънали в дългове. Какво тогава могат да ни предложат, освен това ние нямаме задължения никъде, абсолютно изрядни сме. Истина е, че изиграхме изключително слаб мач и разочаровахме феновете си. На финала за купата ще има много наши привърженици и очаквам от тях сериозна подкрепа. Няма да повторим играта срещу Ботев и отново да ги разочароваме.

 

Вкарахте победния гол в полуфинала срещу Левски. Искате ли отново да се разпишете срещу сините в последния кръг?

 

Да, естествено. Ако мога ще им вкарам и четири гола. Футболист съм на Пирин и имам желание да вкарвам на всички отбори. Ще видим, какво ще стане последния кръг.