Дани Кент спечели последния старт от сезона в Moto3

Британецът Дани Кент спечели по впечатляващ начин последното състезание за сезона от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас Moto3, след като се пребори със Сандро Кортезе и Зулфами Хайрудин на мократа писта в испанския град Валенсия.

Лидерството се смени на няколко пъти в началото на състезанието, като спечелилият квалификациите Йонас Фолгер изпита технически проблеми и започна от пит-лейна, докато на първо място застана Луис Салом.

След три обиколки начело излезе Алекс Маркес, но Дани Кент беше най-постоянен със своя КТМ и пресече финалната линия с време 45:05.891 минути. Кортезе изостана с 0.066 секунди, а трети беше малайзиецът Хайрудин.

Кортезе, германски пилот на КТМ, води в класирането и е сигурен шампион с актив от 325 точки, посочва БТА. Салом е на второто място, следван от Маверик Винялес, Дани Кент и други.