Дани Алвеш: Знаехме, че трябва да изстрадаме победата си

Защитникът на Барселона Даниел Алвеш призна, че отборът му е трябвало здраво да се потруди за равенството - 2:2 срещу Реал Мадрид в мача реванш от четвъртфиналите за Купата на Краля.

Каталунците водеха с 2:0 след края на първото полувреме, но след почивката Реал изравни с голове на Кристиано Роналдо и Карим Бензема.

„Знаехме, че трябва да изстрадаме победата си. Този състав на Реал Мадрид ни създава най-много проблеми, защото винаги ни поставя под сериозно напрежение", каза Алвеш след мача.

„Те играха страхотно, затваряха свободните пространства много добре, така че на нас да ни бъде трудно да атакуваме.

Най-важното е, че продължаваме напред. Знаехме, че този сблъсък ще се реши в двата мача, а не само след първия. Щастливи сме, че се класирахме за следващата фаза", каза още бразилецът.

Алвеш не пропусна да отбележи липсата на феър плей от страна на Реал Мадрид. „Един от дребните детайли е, че когато топката излезеше извън терена, ние им я връщахме, а те - не. Това е разликата между двата отбора".