Далия Зафирова с победа в Румъния

галерия:

снимка: racketi.com

Единствената българка, печелила титли, макар и на двойки, през 2010 година - Далия Зафирова, започна успешно представянето си на турнира на червени кортове в Онещи, Румъния, с награден фонд 10 000 долара.

 

19-годишната софиянка е седма в схемата на състезанието. На старта Зафирова преодоля местната Джорджиана Патраск с 6:2, 4:2 и отказване на съперничката. На осминафиналите бившата националка излиза срещу друга румънка - Карина Гоя. Тя е на 17 години и няма класиране в ранглистата, където българката е №699.

 

Далия Зафирова е на четвъртфинал на двойки в Онещи. Тя и молдовката Юлия Хелбет победиха Джорджеску (Австралия)/Георге (Румъния) със 7:5, 6:3. Следващите им съпернички са вторите в схемата местни тенисистки Бузарнеску/Андрей.

 

Играещата за България молдовка Анастасия Степу също игра на турнира, но загуби от румънката Лаура-Йоана Андрей след 7:6(4), 4:6, 2:6. Биляна Павлова играе в сряда срещу Ралука Митя.

 

На турнира в Коксейде (Белгия, 25 000 долара) Елица Костова приключи участие на осминафиналите. Третата ни ракета отстъпи на испанката Мария-Тереса Торо-Флор с 1:6, 4:6. Костова взема осем точки за световната ранглиста, където е №311.