Далас подобри рекорда си за най-голяма победа след 128:78 срещу Никс в Ню Йорк

галерия:

снимка: news.yahoo.com

Отборът на Далас Маверикс подобри рекорда си за най-голяма победа в историята на клуба, побеждавайки Ню Йорк Никс в ранен мач от НБА, игран е „Медисън Скуер Гардън" в Ню Йорк. Тимът от Тексас се наложи със 128:78 точки, подобрявайки постижението си от 15.01.1985, когато победиха Голдън Стейт със 149:104.

 

Дрю Гуудън се отчете с дабъл дабъл от 15 точки и 18 борби при победата. Джейсън Тери и Дирк Новицки бяха най-резултатни за Далас, като и двамата нанизаха по 20 точки при победата, а Маверикс записаха невероятните 58 процента успеваемост от средно разстояние и вкараха цели 12 тройки.

 

За домакините едва двама успяха да преминат границата от 10 точки. Джаред Джефрийс вкара 14, а ветеранът Дейвид Лий добави още 11, постигайки дабъл дабъл с още 14 борби. Това обаче се оказа недостатъчно за Никс, които загубиха за осми пореден път от тима на Далас в последните срещи между двата тима.

 

Тимът на Далас е трети в класирането в Западната конфернеция, докато втората поредна загуба на Никс ги остави на 10-ото място в Източната конференция.