Да взимаш 300 хиляди на седмица и да не можеш да биеш корнер

Една от най-обсъжданите теми преди началото на Световно първенство 2014 беше Уейн Рууни.

Нападателят на Манчестър Юнайтед, който заплаши да напусне тима през миналото лято, се сдоби с чисто нов договор, който му дава по 300 хиляди паунда на седмица. Тоест на ден той прибира около 42 хиляди паунда.

Мнозина се чудят защо е получил подобен договор, предвид факта че играта му бележи спад напоследък, а освен това с националната фланелка на Англия не показва своите възможности.

Опасенията на феновете на Англия се потвърдиха снощи при загубата от Италия (1:2), в която Рууни действително се отчете с асистенция, но вече над 600 минути няма гол на Световно първенство. Освен това той се отчете с два пропуска, които дадоха повод на медии и фенове да го нападнат и да призоват Ходжсън да го извади от титулярния състав.

За Рууни обаче нямаше по-срамен момент от второто полувреме, когато застана да изпълнява корнер. С цялата си мощ и класа той прати топката от корнер в аут, а изританата от него топка едва не стигна до Космоса.

Нелепото изпълнение, което беше определено за най-слабо в историята, вижте във видеото: