Да благодарим на Бог и Жулио Сезар!

Да благодарим на Бог и на Жулио Сезар!“, възкликна нападателят на Зенит и бразилския национален отбор Хълк след драматичния и инфарктен осминафинален мач с Чили на Световното първенство 2014.

В редовното време и продълженията резултатът бе 1:1, но при дузпите „селесао“ надделя с 3:2, като един от двамата пропуснали от бялата точка за Бразилия бе именно Хълк (другият – Уилиан).

"Това беше голям двубой. Ние знаехме колко е силен съперникът и трябваше да запазим концентрация през целия мач. Когато при дузпите чилийците изравниха, настъпи сложен момент. Ние се класирахме трудно за четвъртфиналите, така че трябва да благодарим на Бога и на Жулио Сезар", каза нападателят след мача.

Хълк все още търси първия си гол на Мондиал 2014, като негово попадение в началото на второто полувреме срещу Чили бе отменено, защото си помогна с ръка при овладяването на топката. Нападателят на Зенит отправи няколко опасни удара след почивката, но те бяха отразени от вратаря Клаудио Браво.

Хълк можеше да асистира за победния гол на Бразилия още в редовното време, когато четвърт час преди края центрира отлично за резервата Жо, но другото острие в състава на Луис Фелипе Сколари разочарова и не можа дори да оправи удар от чистата позиция.