Цволе шокира и унизи Аякс във финала за Купата

Тимът на Цволе шокира Аякс и спечели за първи път в историята си Купата на Холандия, след като днес воденият от Рон Янс отбор разгроми с 5:1 амстердамския колос на стадион "Де Куип" в Ротердам.

Мачът бе на два пъти прекратяван, след като запалянковците хвърляха димки и фоейрверки по терена. Първото прекъсване бе в самото начало на финалния мач за около половин час. Полицията арестува 19 запалянковци за инцидентите на стадиона.

Едва ли някой е очаквал, че съставът на Франк де Бур ще претърпи подобно поражение на стадиона на големия си съперник Фейенорд.

Смятаният за абсолютен фаворит отбор на Аякс поведе още в 3-та минута с гол на Рикардо ван Рийн, но след това превъзходството бе на страната на Цволе.

С голове на Райън Томас на два пъти, Гийон Фернандес също на два пъти и на Брам ван Полен в 50-та минута, смятаният за аутсайдер състав спечели трофея за първи път досега.