Цвети Пиронкова започна с успех на US Open

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова се класира успешно за втори кръг на Откритото първенство на САЩ, след като днес пловдивчанката постигна успех с 6-3 6-4 над италианката Камила Джорджи.

По този начин Пиронкова спечели 37 000 долара от наградния фонд и 100 точки за ранглистата на WTA, които обаче няма да добави към актива си, тъй като и през миналата година достигна втори кръг в Ню Йорк.

Съперничка на българката във втори кръг ще бъде представителката на Япония Аюми Морита, която в друг мач от първи кръг победи румънката Моника Никулеску с абсолютно същия резултат - 6-3 6-4. Това ще бъде трети мач между Пиронкова и Морита до този момент, като засега балансът е твърдо в полза на българката - победи с 6-0 6-1 и 6-3 7-5.

Мачът между Цвети Пиронкова и Камила Джорджи започна отлично за нашето момиче, което дръпна с 3-1 в самото начало. При 3-5 Джорджи сервираше за оставане в сета, но българката записа нов пробив, затваряйки частта с 6-3.

Вторият сет започна коренно различно, като италианката поведе с 3-1, което й даде добри основания за изравняване на резултата. Пиронкова обаче се окопити навременно, като българката върна пробива и изравни за 3-3, а до края на сета остана по-добрата тенисистка на корта. При 5-3 Цвети вече сервираше за мача, но допусна пробив, който обаче бе върнат още в следващия гейм за крайното 6-3 6-4.

В случай, че спечели срещу Аюми Морита, Цветана Пиронкова ще се класира за първи път в кариерата си за трети кръг на US Open.