Цвети Пиронкова с убедителна победа над Кириленко в Китай

снимка: Guliver/Getty Images

Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова записа страхотна победа на старта на турнира в Китай с награден фонд 5,427,105 долара.

Цвети победи категорично рускинята Мария Кириленко след 6-4 6-1. Благодарение на тази победа Цвети ще се завърне в топ 50 на световната ранглиста която бе обновена днес от WTA.

Победата на Пиронкова е изненада за някои специалисти с оглед на добрата форма на Кириленко, която достигна до полуфиналите в Сеул преди повече около седмица.

Двубоят между Кириленко и Пиронкова започна с няколко много драматични обрата. Цвети поведе с 3-0, но последваха четири гейма за рускинята. Тогава инициативата отново дойде в Пиронкова, която с три поредни гейма затвори първата част.

Вторият сет започна с пробив за Кириленко, но Пиронкова изобщо не пожали своята съперничка и записа шест поредни гейма за победата, която дойде след по-малко от час и 20 минути на корта. Досега двете тенисистки бяха играли само един мач на "Турнира на Шампионките", спечелен от Кириленко.

Големият съперник във втория кръг на Цвети Пиронкова може да бъде световната номер 1 Серина Уилямас. Американската трябва преди това да преодолее квалификантката Силвия Солер-Еспиноса. Досега двете тенисистки са се изправяли два пъти една срещу друга, като Цвети има две загуби.